top of page

Strategia i transformacja
customer experience 

Transformacja klientocentryczna.png

Transformacja klientocentryczna - co to jest?

Transformacja klientocentryczna, to proces, który skupia się na dostarczaniu wartości dla klienta poprzez poprawę jego doświadczeń.

Zaczyna się od zrozumienia potrzeb i oczekiwań klienta, a następnie stworzenia strategii, która zaspokoi te potrzeby. Kolejnym krokiem jest projektowanie i rozwijanie produktów, usług i doświadczeń w celu dostosowania ich do potrzeb i preferencji klienta. Wreszcie, chodzi o zapewnienie wyjątkowych doświadczeń klienta w całym cyklu jego życia, od pierwszego zakupu po wsparcie posprzedażowe. 
 

Tego typu transformacja nie tylko pomoże Ci przyciągnąć i zatrzymać klientów, ale także zwiększyć przychody i napędzić wzrost Twojej firmy. 

Transformacja klientocentryczna - czy warto to robić?

Odpowiedź brzmi: TAK! 

Transformacja klientocentryczna, to inwestycja, która się opłaca. Według badania Emplifi 61% klientów zapłaci o 5% więcej wiedząc, że otrzymają w zamian dobre doświadczenie.

Co więcej, zadowolony klient jest nie tylko lojalny, ale również chętniej rekomenduje Twoje usługi oraz produkty, co zwiększa wartość Twojej marki. To nie tylko pomaga Ci dotrzeć do większej liczby osób, zbudować zaufanie i zwiększyć sprzedaż, ale także pokazuje Twoje zaangażowanie w sprawy klientów. 


Inwestowanie w klientocentryczność przynosi znaczną wartość, zwłaszcza w dłuższej perspektywie - wyższy zwrot z inwestycji, lepsze oszczędności kosztów, zwiększone strumienie przychodów.

W czym możemy Ci pomóc w tym obszarze?

  • Opracowanie wizji, strategii oraz planu wdrożenia podejścia customer experience w organizacji  - pomożemy Ci stworzyć wizję Twojej organizacji jako lidera doświadczeń klienta i przełożyć ją na konkrety plan działań.

  • Budowanie business case dla działań CX  - nie wiesz jak pokazać wartość biznesową inicjatyw z obszaru customer experience? Wspólnie stworzymy solidny business case dla Twojego projektu.

  • Przekonywanie interesariuszy - stworzymy mapę interesariuszy i dobierzemy najlepszą argumentację dla każdej grupy. 

  • Wyniesienie działań CX na wyższy poziom - przyjrzymy się temu, co i jak robisz i podpowiemy, co można zrobić lepiej lub inaczej.

  • Budowanie świadomości CX'a wśród pracowników - ludzie w Twojej firmie nie wiedzą o co chodzi z customer experience i nie za bardzo kojarzą co się w tym zakresie dzieje? Pomożemy Ci zbudować w nich świadomość i chęć zaangażowania się w ten obszar.

 
Badanie poziomu klientocentryczności - CX View

To badanie ankietowe składające się z 40 pytań zamkniętych.

Badamy w nim dwie perspektywy (klientów oraz pracowników) na 6 obszarów relacji z klientem, które mają wpływ na jego doświadczenie i postrzeganie Twojej marki.

Dzięki badaniu otrzymujesz:

  • raport pokazujący, w których obszarach obsługa oceniania jest przez klientów pozytywnie, a w których negatywnie.

  • informacje nt. tego jak tę obsługę postrzegają Twoi pracownicy.

  • jasne wskazanie, które elementy obsługi wymagają poprawy oraz interwencji.

  • propozycje działań usprawniających.

Obejrzy materiał o klientocentryczności na naszym kanale w serwisie YouTube.

Skontaktuj się z nami. 

Chętnie umówimy się na niezobowiązujące spotkanie online, podczas którego odpowiemy na Twoje pytania oraz porozmawiamy o tym, jakie podejście

do transformacji klientocentrycznej mogłoby sprawdzić się w Twojej firmie.

Wiadomość wysłana. Odpowiemy szybko:)

bottom of page